Pompa ciepła - cena za energię elektryczną się zwiększa? Zmniejsz jej zużycie!

W związku ze wzrastającymi cenami wody oraz energii elektrycznej, wielu właścicieli domów szuka sposobów na to, aby ograniczyć ich zużycie. Na szczęście nowoczesna technologia umożliwia w skuteczny i ekologiczny sposób zmniejszyć m.in. wysokość rachunków za prąd. Doskonałym sposobem zaspokojenia zapotrzebowania mieszkańców budynku na ciepłą wodę, przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy, jest pompa ciepła. Cena takiego urządzenia uzależniona jest od wyboru konkretnego modelu oraz systemu, który wykorzystuje. Firma Atom oferuje produkty z tej kategorii od dwóch dostawców: Panasonic i Haier.

Ekologiczne i wydajne rozwiązania dla Twojego domu

Aby najefektywniej zadbać o budżet domowy - mając na uwadze także środowisko naturalne - warto nie poprzestawać na instalacji samej powietrznej pompy ciepła, ale połączyć ten nowoczesny system ogrzewania z montażem paneli fotowoltaicznych. Dzięki zastosowaniu tych dwóch innowacyjnych rozwiązań możliwe jest uniezależnienie się od dostaw prądu od zewnętrznego dystrybutora, a co za tym idzie, znacznie zredukować wysokość rachunków za energię elektryczną. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń o różnych parametrach, pochodzących od znanych i cenionych marek np. pompa ciepła Panasonic. Dzięki temu każdy, kto rozważa zastosowanie takiego systemu ogrzewania może wybrać produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Powietrzna pompa ciepła - wydajny i przyjazny środowisku system ogrzewania

Pompa ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenie, które zapewnia najefektywniejszy sposób ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Ogromnym plusem tego systemu grzewczego są względy ekonomiczne i duży komfort użytkowania. Dostępne w ofercie firmy Atom urządzenia to wyłącznie wysokiej klasy produkty, zaprojektowane przez marki, które od lat cieszą się zaufaniem milionów konsumentów. Wybierając pompę ciepła Panasonic lub sprzęt marki Haier, każdy odbiorca może mieć pewność, że sięga po urządzenie, które wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Oferowane przez nas produkty to łatwe w użyciu, funkcjonalne, a także bardzo wydajne sprzęty.

Powietrzna pompa ciepła - w wersji Split czy Monoblok?

Osoby, które decydują się na inwestycję w nowoczesny układ ogrzewania oparty na urządzeniu, którym jest powietrzna pompa ciepła, mają do wyboru kilka różnych możliwości technologicznych; mogą sięgnąć po model Split lub Monoblok. Pierwszy z nich składa się z dwóch części - zewnętrznej i wewnętrznej, natomiast urządzenie typu Monoblok posiada jednolitą konstrukcję, więc jego montaż jest nieco prostszy, a także wymaga mniejszej przestrzeni. Co przemawia za pierwszym typem pompy ciepła? Cena jest niewątpliwie ważną kwestią w tym przypadku. Koszt instalacji układu wykorzystującego system Split jest znacznie niższy niż w przypadku wersji Monoblok. Dodatkowo, w przypadku pompy ciepła typu Split nie ma konieczności zabezpieczenia urządzenia przed zamarzaniem wody w wymienniku, ponieważ jednostka z obiegiem wodnym przez wymiennik płytowy znajduje się w środku budynku.

Czysta, naturalna energia w Twoim domu

Rozważając zakup nowoczesnego systemu ogrzewania, należy także podjąć decyzję odnośnie źródła, z którego będzie ono czerpać ciepło. Pompy ciepła pozyskują energię z natury i jednocześnie nie wydzielają zanieczyszczeń do środowiska. Na rynku istnieje kilka typów pomp ciepła, których cechami wyróżniającymi są źródła pozyskania energii: woda, grunt i powietrze.

Idea działania pompy powietrze/woda jest w swoim założeniu bardzo prosta - energia jest pobierana z atmosfery i wykorzystywana do ogrzewania domu. Rozwijając ten proces można zauważyć, że energia cieplna pobierana jest przez wymiennik z powietrza na zewnątrz i przekazywana do obiegu grzewczego. Cały ten proces jest możliwy, dzięki wymianie ciepła i zmianie stanów skupienia czynnika chłodniczego. Temperatura tego czynnika w momencie, kiedy znajduje się w fazie gazowej jest tak duża, że wykorzystuje się go do obiegu grzewczego.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Firma Atom oferuje kompleksową obsługę na każdym etapie realizacji projektu. Nasi pracownicy służą fachową pomocą w wyborze powietrznej pompy ciepła, która najlepiej będzie odpowiadała potrzebom odbiorcy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, zajmujemy się także montażem dostarczanych przez nas urządzeń oraz ich serwisem. Wiele osób rozważających instalację nowoczesnego systemu ogrzewania domu obawia się, że koszty takiej inwestycji będą zbyt wysokie jak na ich budżet. To kolejny powód, by wyposażyć się w pompy ciepła. Cena takiego projektu może być znacznie niższa, dzięki dotacji z programu Czyste Powietrze. Klienci firmy Atom mogą liczyć na pomoc naszego zespołu także w pozyskaniu środków unijnych.

Przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła, warto zwrócić uwagę na klasę efektywności energetycznej A++/A+, aby spełniała wymogi programu Czyste Powietrze.

Pompy ciepła znanych i cenionych marek

Panasonic

Panasonic to wiodący dostawca rozwiązań z zakresu ogrzewania i chłodzenia. Gromadząc doświadczenia od ponad sześciu dziesięcioleci i sprzedając produkty do ponad 120 krajów świata, firma Panasonic zajmuje czołową pozycję w branży.

Dbając o utrzymanie swojej reputacji na całym świecie, Panasonic nieprzerwanie dokłada starań, aby oferować najwyższą jakość przy wydzielaniu jak najmniejszego śladu węglowego. Pompy ciepła Panasonic to urządzenia, które doskonale odzwierciedlają proekologiczną politykę tej marki.

Haier

Pompy ciepła Haier dedykowane są do ogrzewania domów jednorodzinnych o różnej powierzchni. Urządzenia działają w oparciu o ekologiczny czynnik R32, który podnosi efektywność pracy.

Sprężarka DC Inverter i wykorzystane materiały wygłuszające obniżają poziom głośności pompy ciepła. Mnogość dostępnych funkcji przyczynia się do zwiększonego komfortu użytkowania.

Stiebel Eltron

Pompy ciepła Stiebel Eltron cechują się bardzo dobrymi parametrami pracy oraz niskim zużyciem energii elektrycznej

Pompa ciepła tego producenta jest wykonana z bardzo dobrej jakości komponentów od A do Z "made in Germany"

Program Moje Ciepło

Celem programu jest ograniczenie niskiej emisji poprzez dofinansowanie nowych inwestycji budownictwa jednorodzinnego. Przy współpracy z Atom nasi klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc również w zakresie pozyskania dotacji z programu Moje Ciepło. Załatwiamy wszelkie formalności za naszych klientów. Maksymalne dofinansowanie to 7000 pln w przypadku pomp ciepła powietrze-woda. Istotny wpływ na wysokość dotacji ma również karta dużej rodziny. Nabór wniosków trwa do 31.12.2026 lub do wyczerpania puli środków.

Program: Czyste powietrze

Nowa odsłona programu Czyste Powietrze od początku roku 2023 wprowadziła szereg korzystnych zmian:

  • Dotacja na pompę ciepła do 50900 pln
  • Dotacja na fotowoltaikę do 15000 pln
  • Dotacja na termomodernizację budynku do 69100 pln
  • Maksymalna kwota dotacji to 136200 pln
  • Szybszy czas rozpatrywania wniosku
  • Prefinansowanie inwestycji

Współpracując z Atom nasi klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc w uzyskaniu dotacji i prefinansowania. Zajmujemy się formalnościami związanymi ze zgłoszeniem wniosku, obsługą dokumentacji technicznej, przeprowadzeniem audytu, kalkulacją kosztów, doborem najbardziej optymalnego sprzętu, profesjonalnym montażem oraz serwisem.

Przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła, warto zwrócić uwagę na klasę efektywności energetycznej A++/A+, aby spełniała wymogi programu Czyste Powietrze.

W celu przygotowania oferty na dobór i montaż pompy ciepła prosimy wypełnić audyt doboru pompy ciepła i przesłać na któryś z poniższych adresów e-mail:
grzegorz@atompolska.pl
sprzedaz@atompolska.pl

Audyt doboru pompy

Pobierz

Sprawdź już dziś czy i na jaką kwotę dotacji się kwalifikujesz!

Jeśli nie masz pewności czy pompa ciepła to urządzenie, które sprawdzi się w Twoim domu, skontaktuj się z nami.

Jeśli chcesz sprawdzić wysokość dofinansowania z programu Czyste Powietrze lub Moje Ciepło zapraszamy!

Pracownicy firmy Atom szybko i fachowo ustalą Twoje potrzeby, przedstawią Ci możliwości i pomogą wybrać system ogrzewania, które będzie najlepszym rozwiązaniem.  Nie czekaj - już dziś postaw na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania dla Twojego domu.

Zamów bezpłatną konsultację już dziś!
Nasi doradcy:

Grzegorz: 691 020 199

Łukasz: 691 191 088

Iza: 605 320 532

Paweł: 695 045 055