Pompa ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenie, które obecnie zapewnia najefektywniejszy sposób ogrzewania domu oraz ciepłej wody użytkowej. Ogromnym plusem tego systemu grzewczego są względy ekonomiczne i duży komfort użytkowania.

Pompy ciepła pozyskują energię z natury i jednocześnie nie wydzielają zanieczyszczeń do środowiska. Na rynku istnieje kilka typów pomp ciepła, których cechami wyróżniającymi są źródła pozyskania energii: woda, grunt i powietrze.

Idea działania pompy powietrze/woda jest w swoim założeniu bardzo prosta, energia jest pobierana z atmosfery i wykorzystywana do ogrzania domu. Rozwijając ten proces możemy zauważyć ,że energia cieplna pobierana jest przez wymiennik z powietrza na zewnątrz i przekazywana do obiegu grzewczego. Cały proces jest możliwy dzięki wymianie ciepła i zmianie stanów skupienia czynnika chłodniczego. Temperatura tego czynnika w momencie kiedy znajduje się w fazie gazowej jest tak duża, że łatwo ogrzeje  wykorzystaną dalej do obiegu grzewczego.

Przy wyborze odpowiedniej pompa ciepła warto zwrócić uwagę na klasą efektywności energetycznej A++/A+ tak aby spełniała wymogi programu Czyste Powietrze.

Panasonic

Panasonic to wiodący dostawca rozwiązań z zakresu ogrzewania i chłodzenia. Gromadząc doświadczenia od ponad sześciu dziesięcioleci i sprzedając produkty do ponad 120 krajów świata, firma Panasonic zajmuje czołową pozycję w branży.

Dbając o utrzymanie swojej reputacji na całym świecie, Panasonic nieprzerwanie dokłada starań, by oferować najwyższą jakość przy najmniejszym wpływie na środowisko.

Haier

Pompy ciepła Haier dedykowane są do ogrzewania domów jednorodzinnych o różnej powierzchni. Urządzenie działa w oparciu o ekologiczny czynnik R32, który podnosi efektywność pracy.

Sprężarka DC Inverter i wykorzystane materiały wygłuszające obniżają poziom głośności pompy ciepła. Zastosowanie wielu funkcji przyczynia się do uzyskania komfortu użytkowania.

Zamów bezpłatną konsultację już dziś!
Nasi doradcy:

Grzegorz 691 020 199

Michał 579 749 079

Kamila 605 320 532

Paweł 695 045 055