Pompy ciepła Stiebel Eltron - przyszłościowe rozwiązanie obniżające rachunki za energię elektryczną

Portfele posiadaczy domów boleśnie odczuwają stale rosnące rachunki za prąd oraz wodę. Rozwiązaniem, które poza znaczącym zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej (realnie obniżającym ponoszone co miesiąc koszty) i będzie bezpieczne dla środowiska jest montaż pomp ciepła - urządzeń wykorzystujących energię z wody, ziemi lub powietrza. Globalna firma Stiebel Eltron, wprowadzająca na rynek ekologiczne, innowacyjne rozwiązania z zakresu ogrzewania, chłodzenia, ciepłej wody oraz wentylacji posiada w ofercie wysokiej klasy konstrukcje, z których największym zaufaniem cieszy się powietrzna pompa ciepła monoblok.

Monoblock od Stiebel Eltron - gwarancja bezpieczeństwa i komfortu

Utworzona w 1924 roku firma Stiebel Eltron to jeden ze światowych liderów wśród przedsiębiorstw oferujących usługi budowlane oraz zajmujących się energią odnawialną. Ich wizja obejmuje wytwarzanie urządzeń bezpiecznych, komfortowych oraz oszczędnych w zużyciu energii. Podstawowym, przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem zaproponowanym przez Stiebel Eltron jest właśnie pompa ciepła. Monoblok wykorzystujący energię z powietrza to doskonały wybór dla osób poszukujących alternatywy dla droższych rodzajów ogrzewania. Dodatkowo, w niezwykle wydajną oraz prostą w montażu instalację mogą zainwestować nie tylko właściciele nowych domów, ale także tych wybudowanych wiele lat temu.

Pompa ciepła monoblock - siła tkwi w prostocie

Pompa ciepła typu monoblok, jak sama nazwa wskazuje, składa się z jednego modułu. W jego wnętrzu skrywają się między innymi wentylator zaciągający powietrze z otoczenia, pompa obiegowa, parownik, skraplacz, sprężarka oraz zawór rozprężny.

Wybór odpowiedniej konstrukcji uzależniony jest od ilości dostępnego miejsca, a także preferencji oraz potrzeb osoby podejmującej decyzję o dokonaniu inwestycji. Systemy marki Stiebel Eltron charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, najwyższym komfortem użytkowania oraz imponującą efektywnością energetyczną.

Split czy monoblok - podstawowy dylemat przy wyborze powietrznej pompy ciepła

Nieodłącznym elementem składającym się na ostateczną wersję posiadanego systemu grzewczego jest wybór między podstawowymi rodzajami pomp ciepła. Wielu przyszłych nabywców zadaje sobie pytanie split czy monoblok? Podczas gdy charakterystyka tej drugiej została już przedstawiona powyżej, konstrukcja podzielona na dwa moduły - wewnętrzny oraz zewnętrzny - to właśnie urządzenie typu split. Czy monoblok ma nad nim przewagę?

Pomimo wyższych kosztów zakupu pompy ciepła monoblok, jej założenie jest prostsze oraz wiąże się z większymi oszczędnościami podczas późniejszej eksploatacji. Brak konieczności przeprowadzania corocznych kontroli szczelności oraz rejestracji systemu w Centralnym Rejestrze Operatorów także wpływa na korzyść pomp monoblokowych, pomagając rozwiązać powyższy dylemat.

Pompy Stiebel Eletron, a dotacje

W przypadku pomp ciepła Stiebel Eltron możemy liczyć na wysokie dofinansowanie z programu Czyste Powietrze, nawet do 50 900 pln. Warto podkreślić, że koszty modernizowanej przez nas kotłowni również wpływają na wysokość dotacji. Program Czyste Powietrze przeszedł gruntowne zmiany w 2023 roku. Teraz można starać się nawet o 90% finansowania łącznej kwoty inwestycji. Wnioskujący wykłada z własnych środków tylko 10 % wartości przedsięwzięcia.

Jesteśmy w stanie wyliczyć dokładne kwoty dofinansowania już na początkowym etapie. Zapewniamy pomoc w rozpisaniu wniosku, a właściwie załatwiamy wszelkie formalności za klienta.

 

W celu przygotowania oferty na dobór i montaż pompy ciepła Stiebel Eltron prosimy wypełnić audyt doboru pompy ciepła i przesłać na któryś z poniższych adresów e-mail:
grzegorz@atompolska.pl
sprzedaz@atompolska.pl

Audyt doboru pompy

Pobierz